آغاز طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی توسط دامپزشکی آبیک

 نظارتهای دامپزشکی بر تولید، حمل و نقل ، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی در ایام منتهی به نوروز و ماه مبارک رمضان انجام خواهد شد
 رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک اظهار داشت: به‌ منظور تامین امنیت غذایی شهروندان طرح تشدید و کنترل نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان از 13 اسفند ماه تا آخر ماه مبارک رمضان در شهرستان اجرا می‌شود.
دکتر مرتضی یعقوبی یادآور شد: در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در دو شیفت کاری صبح و بعدازظهر در طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مواد خام دامی از کلیه مراکز تولید ، توزیع و عرضه  فرآورده های خام دامی  توسط بازرسان دامپزشکی اجرا می گردد.
وی یکی از دلایل اجرای این طرح را افزایش تقاضای فرآورده‌های خام دامی در بازار عنوان کرد و افزود: یکی از اهداف این طرح تضمین کیفیت و سلامت مواد غذایی در سطح شهرستان است.
یعقوبی تصریح کرد: نظارت و بازرسی بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی در واحدهای کشتارگاه‌های دام و طیور، سردخانه‌ها، مراکز بسته‌بندی، خودروهای حمل و مراکز عرضه در راستای اجرای این طرح توسط بازرسان دامپزشکی تحت نظارت و بازرسی قرار می‌گیرد.
دکتر مرتضی یعقوبی در پایان از عموم مردم خواس: ضمن تهیه فرآورده های خام دامی از مراکز معتبر و مجاز، در صورت مشاهده هر گونه تخلف، مراتب را از طریق شماره 4 رقمی 1512 و یا پیامکی50001512 به دامپزشکی اطلاع رسانی نمایند.تا برخورد مقتضی در این رابطه صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *