برگزاری جشنواره رژه و تیپ‌های مختلف اسبان اصیل ایرانی در آبیک

جشنواره رژه و تیپ‌های مختلف اسبان اصیل ایرانی از جمله نژاد‌های عرب خوزستان، کرد، دره‌شوری، ترک قشقایی، ترکمن و اسبچه خزری در شهرستان آبیک برگزار شد.

کبری کشاورزیان رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آبیک گفت: این جشنواره در راستای معرفی ظرفیت‌های گردشگری شهرستان و نقش اسب در اکوتوریسم روستایی و گردشگری منطقه و شناساندن اسبان اصیل ایرانی توسط مالکان آن‌ها با مشارکت مدیریت مجتمع هورس ایرانی در آبیک برگزار شد.

وی افزود: در این برنامه تعداد ۵۰ اسب‌سوار و تربیت‌کننده اسب از استان‌های قزوین، البرز، تهران، کهکیلویه و بویراحمد و کردستان شرکت داشتند.

کشاورزیان ادامه داد: این رویداد با استقبال بی‌نظیر علاقمندان همراه بود و شرکت‌کنندگان در سه بخش اسب‌سواری، اسب‌دوانی و معرفی نژاد در میدان نمایش حضور یافتند.

وی خاطرنشان کرد: درحاشیه این جشنواره با برگزاری نمایشگاه موقت صنایع‌دستی آثار هنرمندان شهرستان در رشته‌های چرم، معرق، سفال، میناکاری، خراطی و… در ۱۵ غرفه به‌نمایش درآمد.

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آبیک یادآور شد: اسب‌سواری از قدیم در شهرستان آبیک رواج داشته و سعی می‌شود با برگزاری چنین جشنواره‌هایی، منطقه به جایگاه گذشته خود بازگردد و بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاران در این زمینه فراهم گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *