بودجه شهرداری خاکعلی با افزایش 220 درصدی تصویب شد

شهردار خاکعلی از تصویب بودجه سال 1402 شهرداری با افزایش 220 درصدی نسبت به امسال خبر داد و گفت: بودجه تصویب شده 17 میلیارد تومان است که 47 درصد بودجه، جاری و 53 درصد آن عمرانی خواهد بود.

بودجه شهرداری خاکعلی با افزایش 220 درصدی تصویب شد

شهرام اکبری در گفت و گو با خبرنگار فارس در آبیک با بیان اینکه بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۲ شهرداری خاکعلی که بر مبنای رقم ۱۷ میلیارد تومان برای بررسی و تصویب در وقت قانونی تقدیم شورای اسلامی شهر شده بود، پس از بررسی توسط اعضای شورای شهر تصویب شد، اظهار کرد: رقم بودجه پیشنهادی سال آینده نسبت به بودجه امسال (۱۴۰۱) افزایش ۲۲۰ درصدی داشته است.

وی اهداف بودجه ۱۴۰۲ شهرداری خاکعلی را واقع‌گرایانه و در مسیر تحول شهر دانست و افزود: مهم‌ترین اهداف و راهبردهای تدوین بودجه پیشنهادی، توزیع عادلانه منابع و خدمات در سطح  شهر است.

شهردار خاکعلی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی نیازهای واقعی شهروندان با اعمال نظر اعضای شورای اسلامی شهر، کارشناسان و تحقق برنامه‌ریزی مشارکتی، توجه به زیرساخت‌های مورد نیاز کالبدی و اجتماعی شهر متناسب با ظرفیت‌ها و امکانات موجود در بودجه تدوین شده است.

اکبری توسعه بهره‌وری منابع مالی و انسانی با اعمال مدیریت هزینه و تلاش جهت افزایش رضایتمندی شهروندان و کارکنان شهرداری، ارتقای جایگاه خاکعلی در سطح استانی و ملی  جهت دستیابی به هویت مستقل، برنامه‌ریزی و تهیه نقشه جامع فرهنگی، تلاش به منظور یکپارچه‌سازی و همگرایی فعالیت‌ها و اقدامات اجتماعی شهر، شفافیت عملکرد و پاسخگویی درآمدها و هزینه‌ها، افزایش مشارکت شهروندان در تأمین هزینه‌ها و اداره امور شهر را از دیگر اهداف و راهبرهای بودجه برشمرد.

وی بودجه امسال شهرداری خاکعلی را هشت میلیارد تومان و میزان وصولی را حدود 16 میلیارد تومان ذکر و بیان کرد: حدود 4 میلیارد تومان بدهی بانکی و پیمانکاران شهرداری خاکعلی تسویه شده و حقوق کارگران که هفت ماه به تعویق افتاده بود، پرداخت شده است.

این مسئول به تشریح اجرای پروژه های امسال شهرداری خاکعلی پرداخت و تصریح کرد: آسفالت معابر و چهار بانده کردن مگسال به خاکعلی با حدود 2 میلیارد تومان اعتبار، ساخت المان نماز در میدان شهدا اجرا شده و سردرب ورودی از سمت شرکت کشت و صنعت مگسال به شهر خاکعلی نصب خواهد شد.

پیشرفت حدود 40 درصدی پروژه پارک

شهردار خاکعلی با اشاره به پیشرفت حدود 40 درصدی نخستین پارک درون شهری بخش بشاریات در خاکعلی در زمینی به مساحت 2500 مترمربع شامل جاده سلامت،  آلاچیق و دکه و… اذعان کرد: تعویض تمام جداول و سنگ فرش بلوار شهید یوسفی در حال اجرا و رو به اتمام است و چمن مصنوعی فوتبال هم با همکاری شرکت کشت و صنعت مگسال در زمینی به مساحت حدود 3000 مترمربع  احداث خواهد شد.

اکبری افزود: یک دستگاه لودر و ست نجات، خودروی حمل زباله، خودروی پیکاپ و خودروی سواری به شهرداری خاکعلی اختصاص یافته و خرید خودروی آتش نشانی که نیاز مبرم آتش نشانی است، در دستور کار قرار دارد. از سویی مجوز نصب 24 دوربین پلاک خوان و نظارتی در خیابان ها و تقاطع های خاکعلی اخذ شده و سال آینده اجرایی می شود.

وی ادامه داد: مجتمع فرهنگی و ورزشی شهرداری خاکعلی شامل آمفی تئاتر، سالن ورزشی بانوان واحدهای تجاری و غیره از جمله پروژه هایی است که در سال آینده ساخت آن آغاز و در زمینی به مساحت حدود 1100 مترمربع احداث می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *