بیش از ۷۰ درصد مراجعان به بیمارستان شهدا مشکوک به کرونا هستند

محسن چیت‌سازان،مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک گفت: از ابتدای اردیبهشت تا پایان خرداد ماه امسال تقریبا ۶۵ روزِ پاک داشتیم؛ اما اکنون بیش از ۷۰ درصد مراجعان به بیمارستان شهدا مشکوک به کرونا هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن چیت‌سازان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به وضعیت کرونا در شهرستان آبیک اظهار کرد: هفته اول فروردین ماه امسال کمتر از ۲ درصد، بیمار مشکوک به کرونا در شهرستان آبیک داشتیم.

وی عنوان کرد: از ابتدای اردیبهشت تا پایان خرداد ماه امسال تقریبا ۶۵ روزِ پاک داشتیم؛ اما اکنون بیش از ۷۰ درصد مراجعان به بیمارستان شهدا مشکوک به کرونا هستند.

چیت‌سازان در ادامه گفت: بیماری کرونا ابعاد ناشناخته‌ای دارد و اسهال و بدن درد نیز از علائم مشترک این روزهای کرونا است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آبیک تصریح کرد: کرونا در شهرستان آبیک همچنان وجود دارد و اینکه بعضا وضعیت شهرستان آبیک سفید اعلام می‌شود به دلیل تعداد پایین موارد بستری و همینطور تعداد موارد فوتی است.

استفاده از ماسک احتمال آلودگی به کرونا را تا یک پنجم کاهش می‌دهد

وی در ادامه گفت: قدم اول پیشگیری از ابتلا به کرونا، رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی و همچنین فاصله گذاری اجتماعی است و قدم دوم نیز مراجعه به مراکز درمانی با پدیدار شدن اولین علائم بیماری است.

این مقام مسئول بیان کرد: بهترین سلاح برای مبارزه با کرونا رعایت فاصله اجتماعی، شستشوی دست و استفاده از ماسک است و بر اساس جدیدترین یافته‌ها استفاده از ماسک احتمال آلودگی به ویروس کرونا را تا یک پنجم کاهش می‌دهد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک عنوان کرد: مرکز ۱۶ ساعته بیاضیان آبیک جهت مراجعه بیماران کرونایی برای ارزیابی و پاسخ به سوالات و در صورت نیاز نمونه‌گیری در خدمت همشهریان است.

وی با اشاره به اینکه تخت‌های بیمارستانی و icu استان در حال پر شدن است، بیان کرد: باید بتوانیم تا قبل از رسیدن به فصل سرما و ادغام بیماری‌های خاص این فصل کاهش بار بیمارستان‌ها را داشته باشیم، ضمن اینکه بیماری‌های پیش رو مانند التور و تب کریمه کنگو و آنفلوآنزای پرندگان را نیز نباید فراموش کرد.

چیت‌سازان در پایان گفت: مردم آبیک لایق بهترین‌ها هستند و می‌توانند در کنار فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی «شهر بدون کرونا» را دوباره رقم بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *