تولید روزانه ۱۲۰ تن تخم‌مرغ در آبیک

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک خبر داد

تولید روزانه ۱۲۰ تن تخم‌مرغ در آبیک

علی همت‌زاده گفت: در حال حاضر شهرستان آبیک ۵۷ درصد از تخم‌مرغ، ۳۰ درصد از شیر خام و ۱۸ درصد از گوشت قرمز استان را تامین می‌کند.

علی همت‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با بیان این‌که این شهرستان در زمینه تولید فرآورده‌های طیور نقش مهمی در استان و کشور ایفا می‌کند، اظهار کرد: در مجموع ۳۲ واحد مرغداری در شهرستان آبیک داریم که از این میزان ۱۷ واحد مرغ تخم‌گذار، ۱۱ واحد پولت تخم‌گذار و ۴ واحد مرغ مادر است.

وی افزود: به طور میانگین از ۱۷ واحد تولیدی تخم‌مرغ شهرستان آبیک که دارای ظرفیت اسمی ۲ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۳۸۱ قطعه مرغ تخم‌گذار است روزانه ۱۲۰ تن تولید داریم که این میزان سالانه به ۴۲ هزار تن می‌رسد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک بیان کرد: همچنین این شهرستان دارای  ۱۱ واحد پولت تخم‌گذار با ظرفیت ۸۱۳ هزار و ۶۷ قطعه در هر دوره و ۴ واحد مادر تخم‌گذار با ظرفیت ۳۴۴ هزار قطعه می‌باشد.

همت‌زاده ابراز کرد: در حال حاضر شهرستان آبیک ۵۷ درصد از تخم‌مرغ، ۳۰ درصد از شیر خام و ۱۸ درصد از گوشت قرمز استان را تامین می‌کند.

وی عنوان کرد: هم‌چنین میزان تولیدات شیرخام شهرستان آبیک ۲۸۲ هزار ۷۰۰ تن، گوشت قرمز ۷ هزار و ۳۶۰ تن، ماهی ۲۳۰ تن و گوشت سفید ۴۶۰۰ تن در سال است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک بیان کرد: از آن‌جا که این شهرستان در زمینه گوشت، شیر و تخم ‌مرغ تولیدات قابل توجهی دارد در جلسه شورای شهرستان از فرماندار درخواست کردیم که تمام تولیدات تخم‌مرغ به طور مستقیم در اختیار اتحادیه‌ها قرار نگیرد بلکه میزانی از این تولیدات به عنوان سهمیه به شهرستان آبیک تعلق گیرد.

همت‌زاده در پایان گفت: اگر واحدهای تولیدکننده تخم‌مرغ تولیدات خود را بی‌واسطه به شهرستان آبیک عرضه کنند می‌توانیم تخم‌مرغ را با قیمت پایین‌تری در اختیار مردم این شهرستان قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *