دومین کارگاه آموزشی خبرنگاران افتخاری بسیج شهرستان آبیک برگزار شد

در کارگاه آموزشی خبرنگاران افتخاری بسیج شهرستان آبیک؛ بر امیدآفرینی و ترسیم آینده روشن از سوی خبرنگاران و نقش‌آفرینی خبرنگاران بر سرکوب کردن تهدیدها سخن به میان آمد.

به گزارش خبرنگار بسیج قزوین، دومین کارگاه آموزشی خبرنگاران افتخاری بسیج شهرستان آبیک با موضوعات«تیتر، لید و گزارش» در سالن آمفی‌تئاتر شهید آوینی فرهنگسرای باران برگزار شد.

افرادی برای خدمت به مردم مخلصانه و مجاهدانه سر از پا نمی‌شناسند

علی ملکان مسئول روابط عمومی سپاه ناحیه امام صادق علیه‌السلام شهرستان آبیک در این کارگاه آموزشی بزرگترین واقعه تاریخ اسلام را واقعه غدیر خم و حضور حدود 300 هزار در این واقعه اظهار کرد: چون مردم به واقعیت و امانت واقعه غدیر خیانت کردند، واقعه عاشورا رخ داد و داعش و ..زائیده تفکر خائنین به غدیر هستند.

وی افزود: مقام معظم رهبری بر امید به آینده و امیدبخشی به آیندگان تاکید دارند و آینده تاریک نیست گرچه مشکلات وجود دارد اما باید به آینده امید داشته باشیم و با امیدآفرینی، آینده روشنی را ترسیم کنیم که خبرنگاران در این زمینه می‌توانند نقش بسزایی ایفا کنند.

این مسئول ادامه داد: پویش‌ها و تفکراتی مبنی بر تاریک بودن آینده از سوی معاندین نظام راه‌اندازی شده اما مقام معظم رهبری به آینده اعتقاد دارند و از آنِ جامعه اسلامی است و مستکبرین از بین می‌روند.

مسئول روابط عمومی سپاه ناحیه امام صادق علیه السلام شهرستان آبیک انعکاس برنامه‌ها و اخبار پایگاه‌های بسیج و تزریق امیدآفرینی به جامعه را از وظایف خبرنگاران بسیجی برشمرد و تصریح کرد: پوشش اخبار ایثارگری‌های بسیجیان بدون هیچ گونه چشمداشتی سبب ایجاد امید و امیدواری در بین مردم می‌شود و متوجه می‌شوند که افرادی هم هستند مخلصانه و مجاهدانه سر از پا نمی‌شناسند و به فکر نظام و مردم بوده و در خدمت به مردم گام‌های ارزنده‌ای برمی‌دارند.

ملکان با اشاره به نکته مهمی از سوی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی افزود: ایشان در فرمایشی بیان کرده بودند، شما دارید سازندگی می‌کنید اما مهم‌ترین موضوع، پیگیری نظام اسلامی و کارآمد بودن آن است و نشان می‌دهید نظام لیاقت کارآمدی را دارد که طبق فرمایش امام راحل که (خدمت به مردم عبادت است)، گزاره مهم فعالیت‌های بسیجیان همین خدمت به خلق است.

خبرنگاران می‌توانند تهدیدات را در نطفه خفه کنند

سیدفرهاد حسینی رئیس شورای بسیج رسانه شهرستان آبیک و مدیرخانه مطبوعات این شهرستان کنجکاوی، صداقت، داشتن شمه خبری، استقامت و پشتکار و وظیفه‌شناسی را از ویژگی‌ها یک خبرنگار ذکر کرد و گفت: اگر خبرنگار متوجه موضوع خاصی باشد که تهدیدی برای شهرستان محسوب شود باید مجدانه آن را پیگیری کرده و این معضل را در نطفه خفه کند که مانند این موضوع در شهرستان آبیک پیگیری و از وقوع اتفاق ناگوار برای آینده این شهرستان جلوگیری شده است.

وی خطاب به شرکت‌کنندگان در کارگاه آموزش خبرنویسی افزود: صرف دریافت گواهینامه نمی‌توان ادعا کرد که خبرنگار شده‌اید بلکه باید ویژگی‌های مذکور خبرنگاری را در خود حس کرده و پرورش دهید سپس می‌توانید ادعا کنید که در عالم خبرنگاری حرفی برای گفتن دارید.

مدیرخانه مطبوعات شهرستان آبیک بیان کرد: خبرنگاری از مشاغل سخت و زیان‌آور بوده و در شرایط خاص یک خبرنگار شناخته می‌شود و استقامت و پشتکارش شناخته می‌شود چرا که در شرایط عادی همه می‌توانند خبر منعکس کنند.

حسینی با بیان اینکه گرچه خبرنگاران مظلوم هستند اما به لحاظ جایگاهی و نقش‌آفرینی در انعکاس اخبار مهم، مقتدرِ مظلوم محسوب می‌شوند، توضیح داد: خبرنگاران شهرستان آبیک پرچمدار اطلاع‌رسانی در دوران کرونا بوده و هستند و طی 1.5 سال اخیر 50 درصد خبرنگاران این شهرستان به کرونا مبتلا شده‌اند و حتی برخی از خبرنگاران، دوبار به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی به وارد کردن ماشین چاپ توسط میرزا صادق خان شیرازی در سال 1253 قمری ازفرانسه به کشور و چاپ روزنامه کاغذ اخبار اشاره کرد و افزود: عشق و علاقه به کار خبری تنها دلخوشی یک خبرنگار است و حتی گاهی اوقات با ارائه پیشنهادها و انتقادهای خود می‌تواند مسئولین را در امور مهم یاری رسانند.

در ادامه هاجر عبدالهی عضو خانه مطبوعات شهرستان آبیک و از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای این شهرستان در حوزه خبرنویسی و آشنایی با تیترزنی، انواع تیتر، لید و انواع لید و گزارش نویسی، مطالب آموزشی به خواهران برادران بسیجی ارائه و بیان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *