سیر صعودی روند ابتلا به ویروس کرونای جهش یافته در استان قزوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: روند ابتلا به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی به شدت بالاست و شاهد افزایش بستری بیماران کرونایی هستیم.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی قزوین در نشست قرارگاه عملیاتی کرونا با بیان اینکه مدیریت بیماری جهش یافته کرونا، نیازمند بستری بیماران است، گفت: روند ابتلا به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی به شدت بالاست و بر همین اساس، شاهد روند صعودی بستری بیماران کرونایی هستیم.

نامدار افزود: با توجه به زیرساخت‌های بهداشتی در استان قزوین تا ۱۰ روز آینده ظرفیت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تکمیل می‌شود.

وی افزود: روزانه ۱۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری می‌شوند و اگر نتوانیم محدودیت‌های کرونایی را با جدیت اعمال کنیم، روند بستری‌ها و فوتی‌ها افزایش خواهند یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی قزوین با بیان اینکه عمل‌های زیبایی و الکتیو در مراکز درمانی استان مگر در مواقع ضروری متوقف شده است، گفت: در بیمارستان بوعلی ۱۸۰ تخت خالی، در بیمارستان ولایت ۱۴۰ تخت خالی، در بیمارستان شفا ۶۲ تخت خالی و در بیمارستان رازی ۱۰۰ تخت خالی برای بستری بیماران کرونایی وجود دارد و از ظرفیت تخت‌های خالی بیمارستان‌های خصوصی و ارتش، در آخرین مرحله برای بستری بیماران کرونایی استفاده خواهد شد.

معرفی مسببان به مراجع قضایی

وی افزود: اگر روال بستری بیماران کرونایی ادامه داشته باشد، احداث بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه هم پاسخگو نخواهد بود.

دکتر نامدار خاطرنشان کرد: مسببان برگزاری مراسم‌های عزا و عروسی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی قزوین بر تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی تا مهار کرونا در استان تأکید کرد و گفت: از دو روز پیش، بعضی از دارو‌های بیمارستانی در اختیار افرادی که حال عمومی خوبی دارند و در منزل بستری هستند قرار داده شده و در حال رایزنی هستیم تا داروی آیورمکتین هم در داروخانه‌ها توزیع شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هم در این نشست گفت: شهرستان‌های آبی به نارنجی و نارنجی به قرمز تبدیل شده اند و شاهد شروع موج چهارم کرونا با افزایش تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها هستیم.

مهدیخانی افزود: با توجه به نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های اسلامی شهر و روستا، نیازمند مشارکت همگانی مردم برای عبور از موج چهارم کرونا هستیم.

دکتر رحمانی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز گفت: در شبانه روز گذشته ۴ بیمار کرونایی در استان فوت کردند و در حال حاضر ۴۰۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند.

وی افزود: ۵ هزار و ۱۵۸ دوز واکسن کرونا نیز به گروه‌های هدف در استان قزوین تزریق شده است.

این خبر تکمیل می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *