شهردار آبیک برکنار شد

شهردار آبیک پس از گذشت بیش از 21 ماه فعالیت، استیضاح و با رای اعضای شورای شهر برکنار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک، سوم آبان سال ۱۴٠٠ بود که در مراسمی عباس دادخواه عسکرانی به عنوان سی و ششمین شهردار آبیک در ششمین دوره شورای این شهر، معرفی و منصوب شد.

بعد از گذشت بیش از 10 ماه از حضور شهردار آبیک یعنی در شهریور ماه سال 1401، دادخواه استعفا داد. در آن برهه نازنین زهرا اجلی رئیس شورای شهر آبیک به خبرنگار فارس گفت: شهردار آبیک درخواست استعفا داد اما شورای شهر با آن موافقت نکرد اما با توجه به اصرار شهردار برای استعفا و نداشتن رغبتی برای خدمت در شهر آبیک، پارلمان محلی با استعفای ایشان موافقت کرد. پس از این ماجرا، در هفتم مهر ماه سال گذشته با پیگیری خبرنگار فارس عنوان شد استعفای عباس دادخواه شهردار آبیک روال قانونی را طی نکرده و این فرایند دچار مشکل قانونی شده است و استعفای شهردار از سوی کمیته انطباق پذیرفته نشد و دادخواه به شهرداری بازگشت.

به گزارش خبرگزاری فارس، پس از آن زمان، دادخواه شهردار آبیک پس از تذکرات چند ماه پیش اعضای شورای شهر، نتوانست رضایت پارلمان محلی را جلب کند و تذکرات در قالب سوال به شهردار ارائه شد.

امروز شورای شهر آبیک بعد از عدم وصول پاسخ های شهردار، استیضاح را کلید زد و با رای اکثریت شورای شهر، دادخواه برکنار شد.

در این خصوص رضا محمدزاده سخنگوی شورای شهر آبیک به خبرنگار فارس گفت: از چند ماه گذشته تذکرات لازم به شهردار آبیک ارائه شد و تمام مراحل قانونی اعم از تذکر، طرح سوال و استیضاح شهردار آبیک به صورت قانونی انجام شده است.

وی افزود: با طرح سوال از شهردار، در زمان تعیین شده پاسخی وصول نشد و بر این اساس نسبت به برکناری دادخواه عسکرانی اقدام قانونی و لازم صورت گرفت.

این عضو شورای شهر آبیک سوالات شهردار را در تمام حوزه های شهری و نارضایتی مردم از عملکرد شهردار ذکر و تشریح جزئیات آن را به زمان دیگری موکول کرد.

گفتنی است، سرپرست شهرداری آبیک پس از تایید توسط مراجع ذیصلاح، معرفی و منصوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *