لایروبی ۱۲ کیلومتر از رودخانه‌های شهرستان “آبیک” استان قزوین

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای حفظ و حراست از منابع آبی شهرستان آبیک استان قزوین گفت: از ابتدای سال‌جاری تا کنون حدود ۱۲ کیلومتر از مسیر رودخانه‌های این شهرستان لایروبی شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “یدالله ملکی” با اشاره به تغییر مدیران این شرکت در شهرستان‌ها اظهار داشت: استفاده از تجربیات، برقراری عدالت در سطح شرکت و ارائه ایده‌های جدید و تزریق اندیشه‌های نو از جمله دلایل تغییر و جابجایی مدیران است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین در ادامه با تاکید بر وضعیت و شرایط خاص سال‌جاری خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که مردم تحت فشارها و بحران‌های شدید اقتصادی قرار دارند، تکریم ارباب‌رجوع جایگاهی پررنگ‌تر از قبل دارد و در همین زمینه نیز اختیارات کامل به مدیران امور تابعه جهت حل مشکلات شهرستان داده شده تا بتوانند ضمن حرکت در چارچوب قانون خدمات بهتری را به مردم ارائه کنند.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت پروژه‌های اجرایی در شهرستان آبیک عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل و چالش‌ها در این شهرستان تامین آب شرب سالم و با کیفیت است که امیدواریم با اقدامات صورت گرفته و تامین و تخصیص اعتبارات مورد نیاز پروژه تا پایان سال جاری بتوانیم آب سد طالقان را به این شهرستان برسانیم.
ملکی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت پروژه انتقال آب از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان اظهار کرد: تمامی تلاش‌ها و پیگیری‌های لازم برای قطع وابستگی این پروژه به منابع مالی دولت صورت پذیرفته و از جمله این اقدامات می‌توان به تخصیص ۵ میلیون متر مکعب از آب انتقالی به صنعت و اخذ مجوز نیروگاه برق آبی اشاره کرد.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای حفظ و حراست از منابع آبی شهرستان آبیک یادآور شد: از ابتدای سال‌جاری تا کنون حدود ۱۲ کیلومتر از مسیر رودخانه‌های این شهرستان لایروبی شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین همچنین افزود: چاه‌های غیرمجاز پلمب شده در شهرستان آبیک نیز تا آخر سال با همراهی و کمک دستگاه قضایی و نیروی انتظامی پر می‌شود که بتوانیم از منابع آبی به شکل بهینه استفاده کرده تا آیندگان نیز از این نعمت برخوردار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *