مردم آبیک شایسته بهترین خدمات از سوی مسئولان هستند

فرماندار سابق آبیک گفت: مردم این شهرستان شایسته بهترین خدمات هستند و مدیران بایستی با تلاش شبانه روزی عقب ماندگی گذشته را جبران کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛ عصر شنبه در مراسمی با حضور عباس کاظمی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری قزوین، حجت الاسلام میرامینی امام جمعه آبیک، مدیران دستگاههای اجرایی و فرماندهان نظام و انتظامی

شهرستان آبیک ضمن تقدیر از خدمات حامد فتوحی فرماندار سابق، حجت الله مددخانی به عنوان سرپرست جدید فرمانداری آبیک معرفی شد.

photo_2023-05-27_21-55-46

حامد فتوحی در این مراسم اظهارداشت: دهم بهمن ۱۴۰۰ برای خدمت به شهرستان در مسئولیت فرمانداری آبیک قرار گرفتم و کارم را بعنوان نماینده دولت آغاز کردم و باید اذعان کرد این شهرستان با ظرفیت بالا و عقب ماندگی زیاد است.

وی بیان کرد: آبیک آنقدر که نقش ملی داشته نتوانسته از ظرفیت خود استفاده کند و واقعیت های شهرستان زیاد و محرومیت در روستاها نیز مشهود است به طوری که بخش بشاریات در ردیف مناطق بسیار محروم بشمار می رود.

فتوحی تصریح کرد: اعتبارات کم منطقه موجب شده بود خدمت رسانی به مردم دچار چالش شود لذا در اولین گام آبرسانی به آبیک را با ماموریتی که از سوی استاندار داده شد با جدیت پیگیری کردیم و با تزریق ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار این طرح تسریع شد.

فرماندار سابق آبیک یادآورشد: بدلیل مشکلات متعدد مردم بی اعتماد شده بودند و هر هفته گزارشی از اقدامات انجام شده به استاندار ارائه می شد و بعنوان دولت مردمی این نوع خدمت را رسالت خود می دانستیم تا دستور رئیس جمهور را برای انتقال آب گوارا به این شهرستان عملی کنیم.

وی بیان کرد: همه تلاش خود و مدیران شهرستان و شورای تامین را بکار گرفتیم و عهد بستیم تا این کار را تمام کنیم و خوشبختانه یکی از آرزوهای دیرین مردم عملی شد.

فتوحی گفت: با مردم عجین شدیم و دغدغه آنها را رسالت خود دانستیم و در ۲۹ روستا روکش آسفالت به میزان ۳۰ هزار متر انجام شد و هشت هزار مترمربع نیز درحال اجراست ودر بخش اجرای طرح آب شرب در روستای آتانک با ۸۵ درصد پیشرفت و آب شرب امرودک آماده افتتاح شده هر چند  هنوز روستاهایی هستند که از آب شرب محرومند.

فتوحی بیان کرد: در حوزه آسفالت روستایی کارهای بزرگی شده و در بخش مرکزی چهار پروژه با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار درحال اجراست و مسیر جاده زیاران به طالقان با ۸۰ میلیارد تومان اعتبار کلید خواهد خورد و مسیر آبیک به محمدیه با ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار و مسیر روستای زیاران به کزلک با ۳۴ میلیارد تومان اعتبار انجام می شود.

این مسئول گفت: در سفر رئیس جمهور به اندازه یک سال اعتبار گرفتیم بویژه در بخش کشاورزی و در بخش بشاریات انقلابی صورت گرفت و عقب ماندگی جبران شد

وی اظهارداشت: قبلا حدود ۱۷ هزار مترمربع از مسیرهای روستایی آسفالت شده بود و در این دولت ۶۰ هزار مترمربع اسفالت انجام شد و ۱۹ کیلومتر مسیر خاکعلی باید روکش شود و در روستاهای زرگر و هزار جلفا نیز عملیات روکش انجام می شود.

فتوحی بیان کرد: سند دار شدن خانه های خاکعلی و حل مشکل مردم با شرکت مگسال، آغاز گازرسانی به شش روستا و حل مشکلات بهداشتی و درمانی از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی گفت: در بخش بهداشت و درمان تعداد ۱۰ پروژه درمانی کلید خورده و ۸۸ میلیارد تومان اعتبار سفر برای بهداشت به ۴۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت و پروژه های ما در شهرستان نیز آغاز شد.

فرماندار سابق آبیک افزود: چهار طبقه الحاقی بیمارستان شهدا توسط خیر انجام خواهد شد و تلاش می کنیم پیشرفت آن به ۴۵ درصد برسد و در کنار آن برای حضور پزشکان متخصص و بیهوشی اقدام کردیم و با تامین محل اسکان انگیزه حضور را بیشتر کردیم.

وی اظهارداشت: صدور مجوز ساخت و ساز در زیاران؛ حل مشکل آب این روستا، احداث پارک در خاکعلی و قشلاق و آماده شدن مجتمع آفتاب با سرمایه گذاری 14 میلیارد تومانی بخش خصوصی از دیگر کارهای انجام شده است.

فتوحی حضور در محلات کم برخوردار و حل مشکلات شهرک های فردوس و خرم و تکمیل استخر آبیک با ۱۲ میلیارد تومان و احداث تنها مدرسه سبز آبیک در فردوس و ساخت مدرسه در روستای زعفران و اندیشه هم از دیگر اقدامات عمرانی است.

فرماندار سابق آبیک بیان کرد: خوشبختانه نهضت مسکن ملی در این شهرستان شتاب گرفت و ۲۴۰ واحد در فاز یک احداث کردیم و صاحب رتبه اول در استان شدیم و فاز دو نیز بزودی در ۱.۸ هکتار اجرایی می شود و مسکن ملی را برای همه متقاضیان اجرا خواهیم کرد.

وی اظهارداشت: در محیط زیست مشکلات زیاد است و در بخش معادن جلوی فعالیت پیغمبرکوه گرفته شده است تا سلامت مردم تهدید نشود.

این مسئول افزود: ۷۰۰ واحد صنعتی در آبیک مستقر هستند که بیشتر آنها برند هستند اما کمتر به صنعت پرداختیم و در این بخش فقط ۵ واحد صنعتی که مشکل داشتند بررسی کردیم و جلو بردیم.

وی گفت: با مردم آبیک ارتباط قلبی پیدا کردم  و تمام وقتم برای مردم این شهرستان گذاشته شد زیرا از سیاست زدگی دچار چالش بودند و من تلاش کردم تحت تاثیر گروههای مختلف نباشم و آنچه به خیر و صلاح مردم بود انجام دادم.

فتوحی بیان کرد: تیم مدیریتی استان در مسیر خدمت به مردم جدی است وامیدواریم مردم و مسئولان به فرماندار جدید که فردی انقلابی و بسیجی است کمک کنند تا کارها با سرعت عملیاتی شود.

در ادامه ضمن تقدیر از خدمات فتوحی فرماندار سابق، حجت الله مددخانی بعنوان سپرست فرمانداری آبیک معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *