میدان میوه و تره بار شهرستان آبیک افتتاح شد

مراسم افتتاح میدان میوه و تره بار شهرستان آبیک که حدود چهار سال پیش کلنگ زنی شده بود، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک، 19 اردیبهشت سال 98 بود که با حضور حجت السلام سیدمحمد حسینی میرامینی امام جمعه شهرستان آبیک و تنی چند از اعضای شورای شهر وقت، کلنگ احداث میدان میوه و تره‌بار شهرستان آبیک پس از 20 سال معطلی به زمین خورد. افرادی سالها برای جانمایی و مکان‌یابی احداث میدان میوه و تره‌بار در شهر آبیک در ادوار گذشته مدیریت‌ شهری رایزنی کرده بودند اما 20 سال طول کشید تا این موضوع به نتیجه برسد.

به دلیل مشکل زمین تعیین شده مبنی بر مشاع بودن و ثبت نشدن اسناد، موضوع مذکور به کمیسیون ماده 5 استان قزوین ارجاع یافت و با مساعدت مطلوب مسئولان استانی و شهرستانی وقت، مجوزات قانونی احداث میدان میوه  وتره‌بار صادر و کلنگ زنی انجام شد.

27 بهمن سال گذشته بود که حامد فتوحی فرماندار شهرستان آبیک که سرپرست فرمانداری این شهرستان را بر عهده داشت، به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌ها و عدم أخذ مجوزهای لازم در میدان میوه و تره‌بار، از افتتاح این پروژه خودداری کرده بود.

اما پس از گذشت سه سال و 10 ماه و 6 روز، در مراسمی با حضور لطف الله سیاهکلی مرادی نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، حامد فتوحی فرماندار شهرستان آبیک و جمعی از مسئولان شهرستانی و مدیریت شهری، روبان میدان میوه و تره بار قیچی شد و به بهره برداری رسید.

لطف الله سیاهکلی مرادی نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به بهره مندی مردم شهرستان آبیک از میدان میوه و تره بار و رونق کسب و کار بر اثر افتتاح این پروژه گفت: با همکاری فرماندار شهرستان آبیک مشکلات میدان میوه و تره بار پیگیری و رفع شد و اگر مشکلی هم وجود داشته باشید در پیگیری آن کوتاهی نمی کنیم.

حامد فتوحی فرماندار شهرستان آبیک هم در این مراسم با اشاره به اینکه سال گذشته به دلیل فراهم نبودن زیرساخت های میدان میوه و تره بار و عدم پرداخت حق و حقوق دولت نسبت به افتتاح آن اقدام نشد، بیان کرد: برای رفع مشکلات موجود در میدان میوه و تره بار چندین جلسه برگزار و حتی با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک مسائل و موضوعات مختلف آن بررسی و تلاش شد قانون به نفع مردم رقم بخورد و دستگاه های خدمات رسان هم کمک کردند.

وی افزود: سیاست دولت و شخص بنده افتتاح پروژه ها بعد از تکمیل آنها است و طی یک سال اخیر هیچ پروژه ای تا زمانی که تکمیل نشده را افتتاح نکرده ام و در حال حاضر با رفع مشکلات میدان میوه و تره بار، نسبت به افتتاح آن اقدام شد.

این مسئول اذعان کرد: با توجه به وجود واحدهای کشت و صنعت و دامپروری های متعدد، جهاد کشاورزی مکلف شد نسبت به توزیع اقلام تنظیم بازار و توزیع تولیدات و محصولات کشاورزی و دامپروری در میدان میوه و تره بار اقدام کند.

به گزارش فارس، میدان میوه و تره بار در زمینی به مساحت 8 هزار مترمربع و 3100 مترمربع زیربنا و بنای مسقف و 3050 مترمربع خیابان ها و حریم حجره ها شامل 31 حجره است که داخل میدان احداث شده که دو حجره به ظروف یک بار مصرف، دو حجره به بنکداری خشکبار، دو حجره به بنکداری خوار و بار و دو حجره به بنکدار پروتئینی اختصاص دارد و 23 حجره هم مربوط به بارفروش ها است. 9 واحد تجاری هم خارج از میدان میوه و تره بار احداث شده است.

با افتتاح میدان میوه و تره برای 500 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود و می‌تواند علاوه بر تقویت بازاریابی و توسعه بازار محصولات کشاورزی در شهرستان آبیک، دلگرمی خوبی برای تولیدکنندگان و مردم این شهرستان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *