نامشخص بودن میزان آلایندگی و شاخص کیفیت هوا در آبیک

آلودگی هوا به استان قزوین بازگشته و شاخص آلودگی هوا در شهر الوند به ۱۷۵ پی‌پی‌ام رسیده و آلودگی هوا در شهر الوند در وضعیت قرمز قرار دارد.

به گزارش قدس انلاین، بر اساس آخرین اطلاعات و داده‌های سامانه پایش کیفی هوا که در ساعت ۳ بعدازظهر امروز به‌روز شده، شاخص آلودگی هوا در شهر الوند (مرکز شهرستان البرز) به ۱۷۵ پی‌پی‌ام رسیده و بنابراین وضعیت آلودگی هوا در شهر الوند و شهرستان البرز در وضعیت قرمز قرار دارد که به معنی هوای ناسالم برای همه گروه‌ها است.

با توجه بر قرارگیری شاخص آلودگی هوا در وضعیت قرمز در سطح شهرستان البرز هم فرمانداری البرز به عنوان مسئول اصلی کارگروه اضطراری آلودگی هوای این شهرستان طی اطلاعیه‌ای از همه از همه شهروندان به ویژه گروه‌های حساس از جمله کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی، عروقی و تنفسی و سالمندان درخواست کرده که از خانه خارج نشوند و توصیه‌های خودمراقبتی را جدی بگیرند.

همچنین در این اطلاعیه از شهروندان البرز به ویژه ساکنان شهر الوند و شهر صنعتی البرز درخواست شده که به محیط‌های شهری و فضاهای باز نروند. با این حال بنا به آنچه که در سامانه پایش کیفی هوا آمده، در صورت حاکم شدن هوای ناسالم و ایجاد وضعیت قرمز فراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی ، سالمندان و کودکان باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج ازمنزل خودداری ورزند.افراد دیگر باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

همچنین بر اساس داده‌های سامانه پایش کیفی هوا شاخص آلودگی هوا در شهر قزوین به عدد ۱۱۱ پی‌پی‌ام رسیده که به معنی وضعیت نارنجی است که در این وضعیت هوا فقط برای گروه‌های حساس مانند کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و تنفسی مانند بیماری‌های ریوی، قلبی و عروقی ناسالم است.

آلودگی هوا , استانداری قزوین ,

در ضمن در سامانه پایش کیفی هوای کشور هیچ داده و اطلاعاتی درباره میزان آلایندگی و شاخص کیفیت هوا در شهرستان صنعتی آبیک ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *