هدفگذاری واکسیناسیون ۶۲ هزار نفر تا پایان آبان ماه در آبیک

آّبیک – آّبیک شهر من – علی اکبر رشوند معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان آبیک، که در محل فرمانداری شهرستان آبیک برگزار شد تصریح کرد: هدف این است تا پایان آبان ماه جمعیت واکسینه شده‌ در شهرستان آبیک به ۶۲ هزار نفر برسد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری “آبیک شهر من”، معاون فرماندار آبیک افزود: در باشگاه‌های ورزشی شهرستان طی نظارت های صورت گرفته بیش از ۸۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه نانوایان و برخی صنوف دستور العمل‌ های بهداشتی را کمتر رعایت می‌کنند، افزود: رعایت پروتکل ها باید بیشتر مدنظر نانوایان قرار گیرد، گرچه شرایط سختی کار نانوایان را درک می‌کنیم، اما حفظ سلامت شهروندان امر ضروری است.

این مسئول با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان آبیک اذعان نمود: در حال حاضر شهرستان بوئین زهرا در وضعیت قرمز و آوج در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند. مقابله با کرونا وارد فاز واکسیناسیون شده و همه مسئولین باید در تسریع واکسیناسیون همکاری لازم را داشته باشند.

وی تأکید کرد: لازم است تمامی دستگاه‌ها در کنترل بیماری کرونا همچنان همکاری لازم را داشته باشند، مسئولین هلال احمر، آموزش و پرورش و شهرداری و شورای اسلامی شهر در اولین فرصت نسبت به تعیین و معرفی فضای فیزیکی به جهت راه‌اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون اقدام نمایند. به جهت سرعت بخشیدن به امر واکسیناسیون شهروندان بویژه قشر کارگران، تجهیز مرکز تجمیعی جدید و انجام واکسیناسیون در شهرک های صنعتی کاسپین یک و دو، لازم است از ظرفیت سپاه و بسیج استفاده شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آبیک اظهار کرد: خوشبختانه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین اصناف شهرستان آبیک افزایش یافته است و مسئولین نظارتی باید بر وضعیت داروخانه‌ها نظارت کنند و از افزایش قیمت‌ها و اخلال در سیستم دارویی جلوگیری کنند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با همکاری و همراهی تمامی دستگاهها و استفاده از تمام ظرفیت شهرستان شاهد کاهش بستری‌ها و مبتلایان باشیم.


محمد قهرمانی، خبرنگار پایگاه خبری “آبیک شهر من” 16 شهریور ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *