واحدهای معدنی آبیک که ارزش افزوده بالایی ندارند، از مدار فعالیت خارج می شوند

استاندار قزوین گفت: واحدهای معدنی آبیک که ارزش افزوده بالایی برای مردم و اقتصاد استان ندارد، از مدار فعالیت خارج می شوند.

محمدمهدی اعلایی در گفت و گو با خبرنگار فارس در آبیک و در پاسخ به این سوال که برای معادن این شهرستان چه برنامه ای در دستور کار قرار دارد و آیا به عنوان پهنه اعلام می شود، اظهار کرد: اولویت بر این است که محیط زیست صیانت و آرامش مردم حفظ شود و تا جایی که امکان دارد فعالیت هایی که ارزش افزوده بالایی برای مردم و اقتصاد استان ندارند بتوانند از مدار خارج شوند.

وی افزود: بعضا هم یک سری محدودیت های قانونی وجود دارد و برخی معادن قراردادهای مدت دار دارند.

استاندار قزوین در خصوص احیای دشت الله آباد شهرستان آبیک نیز توضیح داد: یکی از پروژههایی که در استان در حال پیگیری قرار دارد احیای دشت الله آباد شهرستان آبیک است که با استفاده از ظرفیت پساب های صنعتی شهرکهای صنعتی و ظرفیت های موجود در این دشت، برای توسعه زراعت و مواردی از این دست برنامه ریزی هایی در حال اجرا است تا کارها را بتوانیم به پیش ببریم.

اعلایی اضافه کرد: قطعاً برنامه ریزی برای ظرفیت تصفیه پساب های صنعتی توسط تصفیه خانه ها باید صورت گیرد و انتقال پسابها به دشت الله آباد باید انجام شود که طبق بررسیهای انجام شده دشت اللهآباد ظرفیت مناسبی برای زراعت چوب دارد.

وی با اشاره به کلنگ زنی پروژه الحاقی بیمارستان دولتی شهدای آبیک بیان کرد: با این کلنگزنی آرزوی چندین ساله مردم شهرستان آبیک برای تکمیل تجهیزات و امکانات بیمارستان با همراهی خیر و حمایت و همراهی که دولت در تجهیز و اتمام این پروژه خواهد داشت، برآورده می شود و امیدواریم به زودی شاهد بهرهبرداری از این پروژه مهم در این شهرستان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *