چهار و نیم کیلومتر از پروژه انتقال آب طالقان به آبیک باقی مانده است

آبیک – آبیک شهر من – ظهر امروز شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک به همراه روئسای ادارات آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهرستان آبیک از روند اجرای پروژه تصفیه خانه اضطراری، اصلی و همچنین خط انتقال آب از سد طالقان به شهر آبیک بازدید نمود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری “آبیک شهر من”، احمدپور در این بازدید ضمن اشاره به پیگیری مجدانه مدیران حوزه آبفای استان و شهرستان به جهت انتقال آب از سد طالقان به شهر آبیک، تصریح کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده مقرر شده بود تا هفته دولت آب به شهر آبیک برسد که با جابجایی دولت این پروژه به تعویق افتاد. کارگاهها مشغول فعالیت هستند و بخش عمده‌ای از مطالبات سازنده لوله های خط انتقال باید از طریق سازمان برنامه و بودجه تخصیص پیدا می‌کرد که با تغییر دولت این کار به کندی در حال انجام است.
وی افزود: در حال حاضر شاهد پیشرفت ۸۰ درصد فیزیکی پروژه هستیم و درصورت تخصیص اعتبارات شاهد سرعت گرفتن هرچه بیشتر پروژه خواهیم بود. حدوداً چهار و نیم کیلومتر از پروژه انتقال آب باقی مانده و نیازمند لوله گذاری با لوله‌های ۱۶۰۰ و ۱۴۰۰ است و  برای ادامه کار و اجرا و تکمیل این پروژه حدوداً  ۱۱۰ میلیارد تومان به جهت پرداخت معوقات شرکت لوله سازی نیاز است که باید تامین و پرداخت گردد.
فرماندار شهرستان آبیک با اشاره به اینکه: بخش عمده‌ای از این معوقات باید از طریق سازمان برنامه بودجه پیگیری و پرداخت شود، اذعان نمود: بخش دیگری نیز در قالب فروش زمینی که مالکیت آن تحت اختیار اداره آب منطقه استان می باشد در قالب مزایده برای فروش قرار داده شده است که از محل فروش آن بخشی از مطالبات شرکت لوله سازی پرداخت خواهد شد.
نماینده ارشد دولت در آبیک ادامه داد: پروژه تصفیه خانه اضطراری نیز از طرف اداره آب و فاضلاب استان با جدیت در حال پیگیری است و امروز شاهد بازدید مدیر کل اداره آب و فاضلاب استان قزوین از پروژه مذکور بودیم. تعدادی از فیلترهای پروژه تصفیه خانه اضطراری شهر آبیک در محل مستقر و تعدادی دیگر نیز تا هفته آتی در محل پروژه مستقر خواهد شد. به موازات کار لوله گذاری، کار تصفیه خانه اضطراری نیز در حال انجام است.
شهرام احمدپور تاکید نمود: در موضوع اتمام پروژه و آبرسانی به شهر آبیک بر اساس تعهد و قولمان به مردم آبیک شرمنده ایم، لیکن مدیران ارشد استان و شهرستان تا این لحظه به صورت مستمر پیگیر امور بوده و هستند، لیکن در شرایط خاص اقتصادی کشور و جابجایی دولت این پروژه به تعویق افتاد که امیدوارم با استقرار دولت جناب آقای رئیسی و پیگیری های استاندار و نیز نمایندگان مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، این پروژه هر چه زودتر به اتمام برسد. استاندار درصدد اخذ وقت ملاقات از سازمان برنامه و بودجه هستند تا به همراه نمایندگان مردم با آقای میرکاظمی در خصوص مطالبات شرکت لوله سازی در این پروژه و تامین اعتبارات دیدار و گفتگو داشته باشند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر آب به شهر آبیک برسد و افزود: به محض اینکه اعتبارات وصول شود، مابقی پروژه با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و بخش عمده مطالبات که مربوط به شرکت لوله سازی است پرداخت خواهد شد.

محمد قهرمانی، خبرنگار پایگاه خبری “آبیک شهر من”، 11 مهر 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *