گلزارهای شهدای آبیک ساماندهی می‌شود

سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک گفت: گلزارهای شهدای آبیک طبق اولویت‌بندی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ساماندهی می‌شود.

به گزارش ایثار واحد قزوین، سمیه اسمعیلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین و حمید علی‌محمدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آبیک با حجت‌الله مددخانی سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک دیدار کردند.
در این دیدار، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: ارتباط فرمانداری شهرستان آبیک از گذشته تاکنون مطلوب بوده و با حضور سرپرست جدید فرمانداری این شهرستان انتظار می‌رود این همکاری‌ها با ایجاد تحولی، تنگاتنگ شود.
وی افزود: هر چقدر این همکاری‌ها تقویت شود می‌توان کیفیت برنامه‌های ترویجی را با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارائه خدمات به خانواده‌های شهدا و ایثارگران را ارتقا داد.
این مقام مسئول به طرح سپاس دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران اشاره کرد و گفت: در این طرح، مسئولان دستگاه‌های اجرایی به دیدار این عزیزان می‌روند تا ضمن احوالپرسی از مقام والای آنها، تجلیل کنند.
اسمعیلی افزود: با اجرای رزمایش طرح سپاس می‌توان از همه خانواده‌های شهدا و ایثارگران شهرستان آبیک در یک بازه زمانی مشخص دیدار کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین به یادواره شهدای شهرستان آبیک اشاره کرد و گفت: می‌توان این یادواره را به صورت ملی با هدف شناساندن سیره و منش شهدا به آحاد جامعه به‌ویژه نوجوانان و جوانان برگزار کرد.
وی ساماندهی گلزارهای شهدا را با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضروری دانست و افزود: در تحقق این مهم فرمانداری شهرستان آبیک همکاری کند تا این گلزارها در شان مقام والای شهیدان بازسازی و مرمت شود.
در ادامه دیدار فوق، سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک گفت: همه مسئولان مدیون رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهدا هستند و دین بزرگی نسبت به آنها دارند.
وی افزود: امروز وظیفه همه مسئولان است که با احیای آرمان‌های انقلاب و ارزش‌های اسلام و رفع مشکلات جامعه ایثارگران، دین‌شان را نسبت به شهدا ادا کنند.
این مقام مسئول بیان کرد: دیدار با ایثارگران و ارائه خدمت به این قشر معظم جامعه وظیفه همه مسئولان است لذا در انجام این مهم باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود تا از همه این عزیزان دیدار صورت گیرد.
مددخانی بر اهمیت ساماندهی گلزارهای شهدا تاکید کرد و گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران لیستی از گلزارهای شهدای شهرستان آبیک و برآورد هزینه‌های ساماندهی این گلزارها را به فرمانداری ارائه دهد تا براساس اولویت‌بندی اقدامات لازم در مرمت و بازسازی این مکان‌های مقدس طی سال جاری انجام شود.
گفتنی است در این دیدار، مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین و سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک در خصوص تقویت همکاری‌ها با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *