۱۰۰۰ شغل تولیدی در آبیک احیا شد

دادستان عمومی و انقلاب آبیک گفت: با اقداماتی که سال قبل در کارگروه اقتصاد مقاومتی دادگستری شهرستان آبیک صورت گرفت، ۱۰۰۰ شغل حوزه تولید در این شهرستان احیا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، مرتضی محمدی عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اهالی رسانه که به مناسبت هفته قوه قضائیه در دادسرای آبیک برگزار شد، اظهار داشت: با اقداماتی که سال قبل در کارگروه اقتصاد مقاومتی دادگستری شهرستان آبیک صورت گرفت، 1000 شغل حوزه تولید در این شهرستان احیا شد.

وی همچنین از رفع موانع تولید در یک شرکت دیگر در سال جاری و ایجاد 200 نفر اشتغال خبر داد و اضافه کرد: در کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان آبیک مصمم به پیگیری سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی هستیم و بخش زیادی از موانع پیش روی صنایع و واحدهای تولیدی را برطرف کرده‌ایم.

سرقت جرم اول آبیک است

دادستان آبیک در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پایش‌های صورت‌گرفته در حوزه جرم در این شهرستان گفت: پرتکرارترین جرم در شهرستان آبیک ظرف یک‌ سال اخیر سرقت‌ خرد بوده و بعد از سرقت 4 جرم توهین، تهدید، تهمت و تصادفات جاده‌‌ای جرائم دیگر پرتکرار در این شهرستان محسوب می‌شوند و عامل بیشتر سرقت‌های خرد معتادان هستند.

محمدی با اشاره به کاهش میزان نزاع و درگیری در شهرستان آبیک تصریح کرد: در چندین سال اخیر نزاع همیشه جرم نخست و پرتکرارترین جرم در این شهرستان محسوب می‌شد که با اقدامات بازدارنده انجام‌شده در حوزه پیشگیری از جرم در حال حاضر نزاع با 7 پله نزول به هشتمین جرم شهرستان آبیک مبدل شده است.

دادستان آبیک در ادامه صحبت‌هایش از تشکیل 25 هزار پرونده حقوقی و کیفری در سال 1401 خبر داد و گفت: 44 درصد پرونده‌های متشکله در سال گذشته در دادسرای عمومی و انقلاب آبیک تشکیل شده‌ و مربوط به حوزه دادستانی بوده‌اند. در ضمن میزان کل پرونده‌های وارده به دادسرای آبیک حدود 5.6 درصد کاهش داشته است.

پروژه تصفیه‌خانه آبیک احیا شد

محمدی همچنین درباره ورود دادستانی به موضوع تصفیه‌خانه شهر آبیک گفت: با پیگیری‌های دادستانی تصفیه‌خانه آبیک که تعطیل شده بود، دوباره احیا شد و در حال حاضر مشغول برطرف کردن ایرادهای تصفیه‌خانه هستند و مرحله تست سرد انجام شده و بنابراین به زودی این تصفیه‌خانه وارد مدار تصفیه آب شهر آبیک شده و راه‌اندازی می‌شود.

وی همچنین تکمیل پل روگذر راه‌آهن آبیک را از دیگر مطالبات حوزه حقوق عامه این شهرستان برشمرد و ادامه داد: با توجه به رایزنی صورت‌گرفته با مدیرکل راه‌آهن شمال شرق طرح ساخت این پل روگذر احیا شد، اما پیمانکار برای تکمیل آن نیازمند دریافت مطالباتش از راه‌آهن شمال شرق است و اگر این مطالبات پرداخت شود، ساخت پل ادامه یافته و تکمیل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *