17 هزار و 386 دانش آموز آبیکی، مهر امسال به مدرسه می روند

آّبیک – آّبیک شهر من – جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک به ریاست فرماندار شهرستان آبیک و با حضور سرهنگ لامعی فرماندهی محترم نیروی انتظامی و عبداله ملک‌پور سرپرست آموزش و پرورش شهرستان و سایر اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک در سالن جلسات مدیریت آموزش و پرورش شهرستان آبیک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری “آبیک شهر من”، عبداله ملک پور سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در این جلسه اعلام نمود: در سال تحصیلی جدید ۱۴ هزار و ۸۸۶ دانش‌آموز در مدارس دولتی و ۲ هزارو ۵۰۰ دانش‌آموز در مدارس غیرانتفاعی تحصیل خواهند کرد که شعار امسال «مهری بانشاط با رویکرد اسلامی، تحول‌آفرین و دانش‌بنیان» است که در زیباسازی و آراستگی مدارس هم اقدامات لازم انجام شده است.

وی با اشاره به اجرای برنامه ملی بازگشایی مدارس (مهر) گفت: بر اساس تراز و هدایت تحصیلی، برای ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم تدبیر لازم انجام شد و ظرفیت‌ها را افزایش دادیم.

ملک پور به طرح نماد نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان اشاره نموده و اضافه کرد: در این طرح با رویکرد فعالیت‌های مشاوره، روان‌شناسی و روان‌شناختی دانش‌آموزان اجرا می‌شود که برخی از آسیب‌ها با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی مدارس افزایش داشته که ۱۵۷۰ خط ملی نماد است و خانواده‌ها در صورت نیاز می‌توانند با این شماره تماس حاصل کرده و مشکلات را با مشاوران در میان بگذارند.

سرهنگ لامعی فرماندهی محترم نیروی انتظامی در ادامه این جلسه افزود ؛ توجه به زیباسازی مدارس را اقدامی مناسب ذکر کرد و گفت: لازم است افکار دانش‌آموزان هم زیباسازی شود و مورد توجه متولیان امر تعلیم و تربیت قرار گیرد.

وی افزود: برخی نوجوانان به سمت رشته‌های ورزشی خشن روی می‌آورند که بستر گرایش نوجوانان به این رشته‌ها، فضای مجازی و گوشی هوشمند است که باید مورد توجه معلمان و خانواده‌ها قرار گیرد.


محمد قهرمانی، خبرنگار پایگاه خبری “آبیک شهر من” 23 شهریور 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *