مخالفت قاطع مسئولین آبیک با ادغام یا انتقال دانشگاه پیام نور واحد آبیک

 مخالفت قاطع فرماندار و اعضای شورای تامین شهرستان آبیک با ادغام و یا انتقال دانشگاه پیام نور
‍ ‍آّبیک – آّبیک شهر من – ظهر امروز شهرام احمدپور فرماندار و رئیس کمیسیون دانشجویی شهرستان آبیک در نشست خبری که با حضور مسئول روابط عمومی و تعدادی از خبرنگاران این شهرستان برگزار شد با تاکید بر این موضوع که اینجانب و اعضای شورای تامین با ادغام یا انتقال دانشگاه پیام نور مخالف هستیم و این مخالفت را در قالب مصوبه شورای تامین به مسئولین ارشد استان و دانشگاه پیام نور استان اعلام نموده ایم،تصریح کرد: طی رایزنی های صورت گرفته، تصمیم بر این شد که با استفاده از ظرفیت خیرین، امام جمعه، مدیریت شهری و فرمانداری ظرف شش ماه آینده یک مکان مناسب جهت استقرار دانشگاه پیام نور در شهر آبیک تامین شود.
دانشگاه پیام نور با توجه به رسالت و برنامه های خود در سطح کشور به علت جذب تعداد کم دانشجو و عدم صرفه اقتصادی، اقدام به انتقال و تجمیع تعدادی از واحد‌های دانشگاههای همجوار نموده است.
 دو سال قبل که موضوع تعطیلی دانشگاه پیام نور مطرح شده بود با پیگیری های بعمل آمده و در جهت رفع دغدغه دانشجویان و خانوادهای آنان طی مصوبه شورای تامین فضای فیزیکی در شهرک قدس جهت استقرار دانشگاه پیام شناسایی و عقد قرارداد گردید و مقرر شد ۵۰ درصد مبلغ اجاره توسط فرمانداری و مابقی توسط دانشگاه پیام نور پرداخت گردد که این امر تاکنون به صورت کامل محقق نگردیده و دانشگاه امروز بابت عدم پرداخت اجاره بهاء،  مبلغ ۱۳۱ میلیون تومان اجاره بها بدهکار است.
با عنایت به دغدغه و نگرانی خانواده ها به جهت ایاب و ذهاب، مشکلات ناشی از آن، تحمیل بار مالی به خانواده و غیره و در مجموع با عنایت به حساسیت موضوع، مسئله دانشگاه پیام نور طی ده روز گذشته در شورای تامین مطرح و مصوبات طی مکاتبه ای به همراه مستندات به استانداری و دانشگاه پیام نور استان اعلام گردید.
 دانشگاه پیام نور استان مدعی است واحد پیام نور آبیک در کنکور سال جاری متقاضی نداشته است، لیکن این امر به این جهت اتفاق افتاده که دانشگاه پیام نور استان و کشور اقدام به حذف کد واحد آبیک در دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ نموده اند.
در حال  حاضر ۲۰۰ نفر دانشجو در دانشگاه پیام نور آبیک مشغول به تحصیل هستند و دانشگاه پیام نور استان پیگیر ادغام دانشگاه و یا انتقال دانشجویان به دانشگاههای همجوار می باشد.
در روزهای اول هفته آینده جلسه شورای تامین با دستور جلسه موضوع دانشگاه پیام نور و دعوت از رئیس دانشگاه پیام نور استان برگزار خواهد شد.
شایان ذکر است: طی مصوبه شورای انقلاب فرهنگی، مراکز و واحدهایی فاقد ساختمان می بایست با نزدیکترین واحد دانشگاهی دارای ساختمان ادغام شود و نیز پیرو این مصوبه دانشگاه پیام نور استان در مرداد ۱۴۰۰ رشته های واحد آبیک را در دفترچه کنکور حذف نموده که این امر با اعتراض دانشجویان و جمعی از شهروندان آبیکی همراه بوده است.

محمد قهرمانی، خبرنگار پایگاه خبری “آبیک شهر من”، 14 مهر 1400

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *